Форум хімфаку КНУ

Неформальне спілкування навколо факультетського життя

Ви не зайшли.

Оголошення

Увага! Пошта в доменах Яндекс і Mail.ru не працюватиме у профілях форумчан через введені урядом України санкції проти цих компаній. Всім, хто раніше використовував подібну пошту, для збереження колишньої функціональності форуму, рекомендується змінити її.

Форум є місцем неформального спілкування абітурієнтів, студентів, випускників та співробітників факультету. Всі повідомлення, опубліковані на форумі, відображають виключно точку зору їхніх авторів і, в жодному разі, не є офіційною позицією факультету. Зі свого боку, адміністрація форуму стежить лише за дотриманням загальноприйнятих норм громадського спілкування та технічною працездатністю форуму.

Для тих, хто не має кириличної розкладки клавіатури - віртуальна клавіатура. Бажаємо вам приємного проведення часу!

#1 08.02.2008 15:02:37

adsh
реалист
Місце: КНУ, химфак
Реєстрація: 12.05.2005
К-ть повідомлень: 804
Веб-сайт

"Як це було"

До 175-річчя Київського університету з ініціативи проф. М.Ю. Корнілова на сайті хімічного факультету створено нову рубрику: "Як це було", де кожен бажаючий може поділитись своїми спогадами про життя факультету, своїх вчителів або колег, іншими цікавими історіями та кумедними випадками. Свої спогади надсилайте на адресу: zaporozh(at)voliacable.com

Сегодня видел М.Ю. Корнилова - уточнил кое какие моменты.

1. "Южная" часть старого корпуса - это та, которая ближе всего к дому Морозова.

2. Тот химсклад, что пережил войну, находился прямо напротив входа в стеклодувку, примерно там, где начинается газон. Вход был со стороны библиотеки Вернадского. Внутри это были целые катакомбы, есть подозрение, что они вели в красный корпус. Всё это было засыпано, сейчас там растут яблони, яблоки с которых так любят собирать и кушать некоторые из наших неоргаников tongue...

3. В гидролизном этаноле была куча альдегидов - для питья он был непригоден (современный гидролизный спирт в чём то даже лучше зернового - меньше привкуса).

Поза форумом

#2 08.02.2008 21:12:49

hsda
Користувач
Реєстрація: 10.07.2006
К-ть повідомлень: 94

Re: "Як це було"

Интересно было почитать, особенно про спектродензограф.
Кстати, спектрофотометр СФ-4 наверное до сих пор используется на кафедре аналитики в учебных и научных целях smile
Одна бывшая аспирантка кафедры а/х в конце 1990-х рассказывала мне, что ей выдали для научной работы .... КФК (колориметр фотоэлектрический концентрaционный)! С таким же успехом это мог быть спектродензограф smile

Поза форумом

#3 08.02.2008 22:06:43

Ozaporozhets
Користувач
Реєстрація: 11.07.2007
К-ть повідомлень: 35

Re: "Як це було"

Що до СФ-4 (на практикумі давно не використовується), але сарказм тут недоречний, оскільки прилад кращий за значно сучасніший СФ-46 (широко використовується на факультеті). А от фотометр Пульфріха на кафедрі аналітичної хімії є, і ще у 80-х роках використовувався у навчальному процесі. Цікаво, які прилади "видають" для роботи аспірантам кафедр органічної, неорганічної, фізичної чи хімії ВМС;)? Якщо в кожного на робочому столі стоїть ВЕРХ, ЯМР- або мас-спектрометр ...(довго перераховувати), чого ж тоді скаржитись на нестачу сучасного обладнання:). Аналітики, доречі, чи не єдині з хіміків, які  мають можливість працювати на багатьох приладах самостійно.

Поза форумом

#4 09.02.2008 16:28:49

hsda
Користувач
Реєстрація: 10.07.2006
К-ть повідомлень: 94

Re: "Як це було"

Ozaporozhets написав раніше:

Що до СФ-4 (на практикумі давно не використовується), але сарказм тут недоречний, оскільки прилад кращий за значно сучасніший СФ-46 (широко використовується на факультеті).

Насчет "кращий" и "значно сучасніший" можно и поспорить - и сарказм здесь как раз уместен, потому как оба СФ-4 и СФ-46 не позволяют выполнять научную работу эффективно, поскольку первый в принципе не может работать стабильно даже после многих часов прогрева из-за допотопной электрической схемы блока питания, а второй напичкан никому не нужной микропроцессорной электроникой 80-х годов, усложняющей съемку спектра "клацанием" по кнопкам (а ля микрокалькулятор "Электроника Б3-34"). Оптимальным являлся СФ-26 со стрелочным вольтметром, который позволял сразу (без лишних клацаний - кроме передвижения каретки) получить значение оптической плотности или пропускания - и на кафедре физ. химии у Бударина существовал (существует?) модифицированный СФ-26, позволявший снимать спектр автоматически со сбором данных сразу в компьютер - т.е. студенту (аспиранту) даже не нужно было многократно дергать туда-сюда каретку.

Ozaporozhets написав раніше:

Цікаво, які прилади "видають" для роботи аспірантам кафедр органічної, неорганічної, фізичної чи хімії ВМС;)? Якщо в кожного на робочому столі стоїть ВЕРХ, ЯМР- або мас-спектрометр ...(довго перераховувати), чого ж тоді скаржитись на нестачу сучасного обладнання:).

Думаю, органики оценят глубину Вашей шутки про ЯМР-спектрометр, стоящий "на робочому столі"  (видимо, стол находится внутри фундамента) smile.

Ozaporozhets написав раніше:

Аналітики, доречі, чи не єдині з хіміків, які  мають можливість працювати на багатьох приладах самостійно.

Ну не надо уж так себя расхваливать - несложные процедуры вроде измерения pH на pH-метре может провести и неорганик, и физхимик. К тому же, "иметь возможность работать" и "работать" - это всё-таки разные вещи...
Для более сложной аппаратуры (сложнее спектрофотометра) нужна, однако, специальная подготовка - и тут уже не важно аналитик ты или нет - главное, чтобы привились правильные навыки работы !

Відредаговано hsda (09.02.2008 16:33:34)

Поза форумом

#5 10.02.2008 18:59:54

Banan
Користувач
Місце: ULB
Реєстрація: 04.01.2006
К-ть повідомлень: 117

Re: "Як це було"

У hsda, як мені здалося, якийсь комплекс з приводу кафедри аналітичноі хіміі. Нащо отаке писати?

hsda написав раніше:

Кстати, спектрофотометр СФ-4 наверное до сих пор используется на кафедре аналитики в учебных и научных целях smile
Одна бывшая аспирантка кафедры а/х в конце 1990-х рассказывала мне, что ей выдали для научной работы .... КФК (колориметр фотоэлектрический концентрaционный)! С таким же успехом это мог быть спектродензограф smile

Тіпа модний? Чомусь студенти, аспіранти та і викладачі бігають до проф. Зайцева чи то Алексеева завжди - зніміть мені, будь ласка, ІЧ-спектр. Про практикум органічноі хіміі згадайте. Чи є щось там? Навіть посуду немає чим митита і посуди той навіть немає нормальноі. От Вам забезпечена кафедра. А пустити на 4 поверх податкову з хімічниму знаннями, то думаю багато чого цікавого було б найдено - на статтю в "Кореспонденті" потянуло б.

Поза форумом

#6 10.02.2008 21:50:21

hsda
Користувач
Реєстрація: 10.07.2006
К-ть повідомлень: 94

Re: "Як це було"

Banan написав раніше:

У hsda, як мені здалося, якийсь комплекс з приводу кафедри аналітичноі хіміі.

Дружок: когда кажется - креститься надо, а не писать всякую белиберду на языке, слабо напоминающем украинский.

Banan написав раніше:

Тіпа модний? Чомусь студенти, аспіранти та і викладачі бігають до проф. Зайцева чи то Алексеева завжди - зніміть мені, будь ласка, ІЧ-спектр. Про практикум органічноі хіміі згадайте. Чи є щось там? Навіть посуду немає чим митита і посуди той навіть немає нормальноі. От Вам забезпечена кафедра. А пустити на 4 поверх податкову з хімічниму знаннями, то думаю багато чого цікавого було б найдено - на статтю в "Кореспонденті" потянуло б.

Да куда уж мне до ваших Брюсселей... В своем сообщении Вы не привели ни одного аргумента в пользу использования старых спектрофотометров (СФ-4) и уж тем более КФК для серьезных научных исследований; к тому же, ни один из вышеперечисленных приборов не предназначен для съемки ИК-спектров, так что к чему было так стараться? Если есть аргуменеты по сути - излагайте, нет - проходите мимо.

Поза форумом

#7 11.02.2008 00:19:37

Banan
Користувач
Місце: ULB
Реєстрація: 04.01.2006
К-ть повідомлень: 117

Re: "Як це було"

Шановний hsda, по-перше я вам не який не дружок. Прошу підбирати слова, які Ви пишите. По-друге, те, що я хотів скaзати, то я сказав. Поглузували, от завтра собі плюсік на полях у щоденнику поставите за це.
   
Вибачаюсь за офтоп. Не люблю, коли мене якимось "дружком" називають. Мовчу.

Поза форумом

#8 14.02.2008 00:04:45

vihola
Користувач
Реєстрація: 21.11.2007
К-ть повідомлень: 50

Re: "Як це було"

Banan написав раніше:

Тіпа модний? Чомусь студенти, аспіранти та і викладачі бігають до проф. Зайцева чи то Алексеева завжди - зніміть мені, будь ласка, ІЧ-спектр. Про практикум органічноі хіміі згадайте. Чи є щось там? Навіть посуду немає чим митита і посуди той навіть немає нормальноі. От Вам забезпечена кафедра. А пустити на 4 поверх податкову з хімічниму знаннями, то думаю багато чого цікавого було б найдено - на статтю в "Кореспонденті" потянуло б.

Та в тебе Банане якщо ти не помітив, то також яскраво виражений комплекс. Як пов"язані практикум з органічної хімії з ІЧ-спектрометром. А ходять, бо мабуть прилад належить Університету, а не кафедрі.
А СФ-и хай будуть. Історія до того ж. А іноді і їх достатньо для науки.

Поза форумом

#9 14.02.2008 00:06:17

vihola
Користувач
Реєстрація: 21.11.2007
К-ть повідомлень: 50

Re: "Як це було"

Так от може і про тебе напишуть колись як про великого викладача.

Поза форумом

#10 30.04.2008 15:35:45

hsda
Користувач
Реєстрація: 10.07.2006
К-ть повідомлень: 94

Re: "Як це було"

Кстати, случайно обнаружил, что более расширенная версия воспоминаний проф. М.Ю. Корнилова опубликована в апрельском номере "Химии и жизни" (с. 54-55).

Поза форумом

Зараз в цій темі користувачів: 0, гостей: 1
[Bot] claudebot

Низ форуму

Під управлінням FluxBB
Модифікував Visman

[ Згенеровано за 0.073 секунд, виконано 8 запитів - Використано пам'яті: 613.34 КБ (Пік: 659.91 КБ) ]